Genel Bilgiler

Dönüşlerde odaklanma sorunu mu yaşıyorsunuz? İşte dönüşlerinizi kolaylaştıracak bazı pratik ipuçları

Turning_pirouetteÇabuk olun.

Dönüş temponuz ne olursa olsun , vücudunuz dönüşü tamamlamadan hemen önce başınızı hızlıca döndürmeli ve odak noktanızı bulmalısınız.

 

Gözlerinizi odaklayın.

Dönüşlerde başın hareketi önemlidir ama gözleri odaklamanın rolünü de unutmayın. Fotoğraf, resim veya kelime gibi bir nokta belirleyip her DÖNÜŞTE bu NOKTAYI GÖRMEK gerçekten yardımcı olur. Dönüşlerde başınızı düzgün çeviriyor ancak başınız hala dönüyorsa gözlerini odaklamıyorsunuz demektir. Odaklanmaya vakit bulabilmek için başınızı yeterli canlılık ve hızla çevirmeniz gerekir.

Bakış oyalanmalı mıdır?

Evet. Başı bir kırbaç gibi döndürmek çok önemli olsa da, dönüş hareketinizin izin verdiği son ana kadar bakışınızın belirlediğiniz noktada olabildiğince uzun kalmasına müsaade edin. Gözlerinizi çok erken odak noktasından ayırmak başınızın dönmesine ve dönüşünüzde denge sorunu yaşamanıza sebep olur.

HAYAL EDIN

Vücudunuzun dönerken başınızın uzayda sabit kaldığını hayal edin.

Mıknatısları hayal edin.

İki mıknatısın zıt uçları biraraya geldiğinde arasındaki çekim kuvveti biliyorsunuz, değil mi? Bu mıknatısların başka seçeneği yoktur; fizik kurallarına göre onlar birbirine yapışır. Bakışınızın bu benzer zorunlu çekim ile dönüş tamamlandığında odak noktasına kilitlenmesine izin verin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir